Следува одмор – Четврток неработен ден


Следува уште еден неработен ден, а тоа е четврток – 8 декември кога се празнува “Св. Климент Охридски”.

А во продолжение погледнете кои ќе бидат неработни денови во 2016 година:20130226-makedonija zname

За граѓаните од католичка вероисповед • 25 декември (недела), првиот ден на Божик

За граѓаните припадници на албанската заедница во РМ • 22 ноември (вторник), Ден на Албанската азбука

За граѓаните припадници на турската заедница во РМ • 21 декември (среда), Ден на настава на турски јазик.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1