Следува продолжен викенд: еве какво време не очекува


Првиот ден на празникот Рамазан Бајрам е во недела на 25, па затоа понеделник (26 јуни) е неработен ден.

Ова е одлична прилика граѓаните да си го искористат продолжениот викенд за да отпатуваат негде.

Временската прогноза им оди од рака па така на 24, 25 и26 јуни температурите нема да се спуштат под 30 степен.

Foto – flickr.comso

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1