Следуваат два продолжени викенди- еве кога ќе одмораме


Согласно Законот за празници следен неработен ден е 2 јуни, петок, кога граѓаните од православна вероисповед го празнуваат Духовден, поточно петок пред Духовден.

Неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, пак, е 25 јуни- недела, односно понеделник, кога се обележува првиот ден на Рамазан Бајрам.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1