Следуваат големи промени со времето: Еве какво време не очекува до крајот на неделата


емпературите паѓаат а следуваат и врнежи од дожд и силен ветер. Од утре ќе има повеќе сончеви периоди, а ветерот ќе го промени правецот во јужен.

Во петок под влијание на влажен бран од Медитеранот ќе има врнежи од дожд, особено доцна попладне и во текот на ноќта кон сабота, кога на места ќе бидат пообилни.

За време на викендот ќе преовладува стабилно време, во сабота релативно свежо, а од недела со благ пораст на температурите.

untitledrgu48i5ohgioreg4hgio43hgoi34hntg43t343

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1