Словенец си доби 28 милиони евра на Евроџекпот!


pari -lotoСловенија од вечерва е побогата за еден милионер. Еден граѓанин ја освои премијата од 28 милиони евра на лото-играта Евроџекпот. Броевите 36, 43, 28, 42, 9 и дополнителните 8 и 2 му донесоа среќа на засега анонимен добитник.

Тој ја погодил комбинацијата 5+2 потребна за највисоката добивка од 28 милиони евра.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1