Снег во Скопје ќе има за Нова Година


Светските веб сајтови за временска прогноза, најавуваат дека во Скопје малку снег ќе падне на 22 и 23 декември.

Дотогаш не очекува променливо време, два дена ќе биде облачно, а од 10. до 13. декември ќе биде сончево.

temperaturi-500

Потоа повторно следува облачно време.

Снег се најавува и на 30. и 31 декември, за дочекот на Нова Година.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1