Снежана Лупевска се сели на Телма


Лупевска го сели проектот Код на Телма. Засега нема информација што станува со останатите новинари од тимот на Код кои се вработени во Канал 5, а кои заедно со Лупевска го направија трансферот од А1 во сегашната телевизиска куќа.lupevska

Од следната недела, познатиот проект на истражувачко новинарство, воден од Снежана Лупевска, се сели на фреквенцијата на Телма телевизија. “КОД” во почетните сезони на емитување се даваше на А1 телевизија, потоа премина на Канал 5 телевизија каде се задржа неколку години. За овој трансфер, новинарката изјавува:

Screenshot_7

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1