Со бомба и куршуми врз возило „Ауди“ во Козле


Во Скопје, на ул.„Козле“ ноќеска околу 02,50 часот од страна на непознат сторител било пукано од огнено оружје најверојатно од автоматска пушка во патничко моторно возило „Ауди“ сопственост на Р.К., а воедно била фрлена и експлозивна направа која не се активирала.ustanicka-pistolj

МВР денеска соопшти дека по извршување на кривичното дело лицето го напуштило местото на настанот. Повредени лица нема.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1