Со „Галеб и јас“ Сплит го испрати Оливер на последното патување – илјадници луѓе му се поклонија на легендарниот пејач


Легендарниот пејач почина во неделата на 71-годишна возраст. За себе ја остави ожалостената сопруга Весна, со која бил 44 години во брак, синот Дино и блзинаците Дамир и Давор.

Со бродови од Вис и Хвар дојдоа само за да се поздрават со Оливер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1