Со кој се дружиш таков си: Овца се „ истрипувала“ дека е куче – погледнете и смејте се (Видео)


Преслатка овца која пораснала со кучиња, денес трча, скока и со нив го дели секој момент, мислејќи дека е една од нив.
ovca-kuce

Сцена која, мора да признаете, ретко се гледа – преслатка овца по име Пет, пораснала со четири шкотски овчари. Овие животни толку многу се зближиле, што буквално станале семејство, а овцата се чувствува како нивен рамноправен член.

Времето кое Пет го поминала со своите пријатели кучиња, го сторило своето, па така сега таа верува дека е куче.

Добро прочитавте, а сега ќе ја видите прекрасната глетка која во најмала рака ќе ве разнежни, но и ќе ве насмее.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1