ДОКАЗ ЗА РЕИНКАРНАЦИЈА?! Момче детално се сеќава на својот претходен живот (Видео)


Петгодишното момче Лук Рулман, од Охајо, тврди дека се сеќава на претходниот живот во кој се викал Пем и живеел во Чикаго, каде загинал во пожар 1993. година.

Неговата мајка Ерика вели дека се` почнало кога имал две години и се сеќава на неговите чудни реакции на името Пем, како и на неговото константно повторување на името.luk reink

Подоцна почнало да зборува детали од претходниот живот.

’Кога бев девојче, имав црна коса’“, велело детето.

Мајката останала шокирана кога истражувајќи ја оваа необична приказна, пронашла дека во пожар 1993. година загинала жената Памела Робинсон во Чикаго.luk-r

ТВ шоу кое се занимава со истражување на паранормални приказни го посетила детето и екипата тврди дека при покажувањето на неколку фотографи од различни жени, малиот Лук ја покажал Памела Робинсон.

Ерика ја исконтактирала фамилијата Робинсон и се покажало дека нејзиниот син и жената која загинала имаат доста заеднички работи – и двајцата го обожаваат Стиви Вондер и свирење на пијано.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1