ВИДЕО: Објавена нова снимка од вонземјаните во Розвел?


Магазинот Uncensored објави наводно нови снимки од Росвел на кои се гледа како американски војници носат тело на вонземјанин. Во магазинот кој се занимава со необични појави, тврдат дека снимката е доказ дека вонземјаните биле во „Ареа 51“.vonzemjani-rozvel

Видеото е наводно од четириесетите години од минатиот век, но Филип Мантле, експерт за НЛО, тврди дека тоа е „најобична измислица“.

Како што пишува Дејли мејл, снимката е од филмот ‘Alian Autopsy’ кој е пуштен 2006. година.

Уште еден експерт за НЛО филмови, Исак Кои, истакнува дека снимката е дело на уметникот Џон Хампхреј, кој потврдил дека тој е творец на вонземјанското суштество.

Но, и покрај тоа, многумина и натаму веруваат дека НЛО го посетило градчето Росвел во Ново Мексико.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1