Со лажна лична карта полагал испит место брат му – доби кривична


Сакал да му помогне на братот полесно да заврши школо, но наместо тоа битолчанец заработи две кривични пријави.

28 – годишниот А.Н. во март направил фалс лична карта така што на личната карта од неговиот брат залепил своја фотографија со која место него отишол да полага испит во Средното техничко училиште во Битола каде брат му бил вонреден ученик.

го фатиле и повикале полиција. СВР Битола против А.Н. поднела кривични пријави за фалсификување на исправа и за употреба на исправа со невистинита содржина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1