Со цел памет пак протести вечерва?? – полицијата нема доволно грижи??


Граѓаните денеска во 18 часот повторно ќе излезат пред владата за да го искажат револтот против власта.

– Мирно и достоинствено, како што налагаат околностите, без блиски контакти со полицајците. И покрај случувањата во Куманово, власта смести 9 наши другари во притвор во Шутка и наша обврска е да излеземе во нивна поддршка – велат граѓанските активисти.

PROT4

Иако сите повикаа на смирување на страстите и прекин на протестите барем до расчистување на на ситуацијата во Куманово, сепак некој изгледа не ја сваќа сериозноста на ситуацијата и повторно ќе и задава нови главоболки на полицијата која наместо да се сконцентрира на Куманово сега ќе треба да ги обезбедува оние кои решиле на овој ден да си протестираат пред владата и собранието ??????

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1