Убиен командант на УЧК Фадиљ Фејзулахи?


Во денешната анти-терористичка акција на МВР во која полицијата е во жесток судир со терористичките банди од Косово кои се во број поголем од 100 терористи бил убиен командантот на УЧК Фадиљ Фејзулахи, јавува Сител.

Се очекува МВР во текот на денот да излезе со прес-конференција со детали од случувањата во Куманово.fadilj

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1