Видео: Започна евакуација на населението во Куманово!


Полицијата со возила врши евакуација на населението од кумановската населба „Дива населба“, каде ситуацијата е најопасна.

Таму се уште трае полициската акција на МВР која започна рано утрово против вооружена терористичка група.Screenshot_158

Полицијата евакуира граѓани, жени и деца и ги пренесува на безбедно место, а пристапот до „Дивата населба “ е целосно блокиран и под силно полициско обезбедување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1