Сон на секој маж – во бразилско гратче живеат исклучиво жени


Едно гратче во Бразил е сон на секој маж, бидејќи во него живеат исклучиво жени.

Во гратчето Ноива до Кордеиро живеат 600 жени, а повеќето од нив се на возраст од 20 до 35 години.

womentownНо не избрзувајте, голем дел од нив се мажени, но сопрузите им се на службен пат низ земјата.

Сепак, оние кои се уште се слободни испраќаат покана до ергените кои сакаат да ги посетат.

Сигурно е навистина интересно да се живее во град во кој има исклучиво млади жени.

2womentown

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1