Соња и Јохан Тарчуловски чекаат трето дете


Македонската фолк пејачка Соња Тарчуловска е повторно трудна. Соња и нејзиниот сопруг Јохан имаат две деца Мелани и Младен. Јохан Тарчуловски за убавата вест објави на својот Фејсбук профил, пишува Република.

johan i sonja

 

– Од срце ви благодарам на сите за убавите честитки. Но најголемиот и најубав подарок го добив од мојата Соња. Мојата љубов ќе ми подари уште едно сонце. Нашето семејство ке биде поголемо за уште еден член. Поубав подарок не сум добил во мојот живот!!!! Радоста во очите на Мелани и Младен е огромна, напиша Јохан на својот „Фејсбук“ профил.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1