Сончево и топло, со температура до 25 степени


sonce relaksВремето во Македонија ќе биде сончево и топло, со слаб ветер од променлив правец.

Попладне локално е можен краткротраен пороен дожд со ретки грмежи, особено во западните планински премини.
Температурата ќе се движи од 15 до 25 степени. Во Скопје температурата ќе достигне до 23 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1