Сонце и температура до 21 степен


Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб јужен ветер.

toplo-vremeУтринската температура се движеше од -3 до 4 Целзиусови степени, додека дневната ќе изнесува меѓу 15  и 21 степен.

Во Скопје времето ќе биде сончево, а температурата ќе се движи од 1 до 18 Целзиусови степени.

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека во следните денови времето ќе биде слично, а опаѓање на температурата и услови за локален дожд може да се очекуваат кон крајот на работната недела.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1