Сообраќајка кај Теарце, пет повредени – меѓу нив и бремена жена


Пет лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи синоќа во 21 и 30 часот на регионалниот пат Тетово-Јажинце во Теарце.

policijayetiКако што информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски во несреќата учествувале две патнички возила, „форд“ управуван од А.Е (44) од Слатино и „опел астра“ управуван од Р.С.(28) од Јегуновце, како и комбе „форд транзит“ управувано од Б.К.(28) од Требош.

Во сообраќајката најтешко повредена била сопатничката Е.К.(25) од Теарце која ја скршила клучната коска и бидејќи била бремена била задржана на лекување во тетовската болница. На лекување биле задржани уште три женски лица од Слатино додека една нивна сожителка по укажаната лекарска помош била пуштена на домашно лекување.

Увид на местото на несреќата извршила екипа на Полициската станица за безбедност на патниот сообраќај Тетово и се работи на откривање на причините за сообраќајката.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1