СООБРАЌАЈКА ВО ПРИЛЕП – таксист удри жена на мотор


soobrakajka - brza pomos

Вечерва нешто после 21 часот и 30 минути кај местото викано „реклами“ во Прилеп се случи сообраќајна несреќа во која учествувале таксист и 40 годишна жена, јави битолската телевизија Орбис.

При судирот дошло кога таксистот вртел полукружно, а жената со моторциклот возела во таа насока и удрила директно во таксито.

Жената се здобила со скршеница на левата нога, и моментално се наоѓа во Градската болница во Прилеп.

На лице место увид изврши екипа на СВР Прилеп, јавува Орбис.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1