Сообраќајка во тетовско: Тешко повредено 2- годишно девојче и уште две лица


Двегодишно девојче се здоби со тешки телесни повреди, а уште две возрасни лица се полесно повредени во сообраќајна несреќа вчера, околу 15 часот, на локалниот пат Фалише-Стримница, информираше денеска портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.soobrakjajka policija

Во сообраќајката учествувале две патнички возила „Киа Пиканто“ со тетовски регистарски таблички управувана од А.А. (33) од Стримница и „Голф“ со тетовски регистарски таблички управуван од А.К. (19).

Двегодишното девојче кое било сопатник во „Киата“ било потешко повредено и по укажаната помош задржано е на лекување во тетовската клиничка болница заедно со А.А. која имала полесни телесни повреди додека по укажаната лекарска помош А.К. бил пуштен на домашно лекување.

По овластување на јавен обвинител увид на местото од несреќата извршила екипа на СВР Тетово и се работи на откривање на причините за сообраќајката додека материјалната штета се проценува на околу 50 илјади денари, рече Јосифовски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1