Спас за темнината – USB кој ја осветлува тастатурата (ФОТО)


Луѓето од “Mr.Brightside” измислија USB ламба за тастатура која сигурно ќе ви помогне во куцање и да го избегнете ,,ноќното слепило,, на компјутерот.

Дали некогаш сте биле во ситуација да треба да куцате во тотална темница – кога единствено светло е мониторот, но тој не ја осветлува тастатурата, па на тепка ги стискате копчињата.

Ова мало персонално светло е решение за проблемот. Ламбичката ја има и во повеќе бои – црвена, зелена, розе, црна и плава боја. Цената е 20 долари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1