Спасителите во Струга спасија детенце кое паднало од педалинка


spasiteli_za_voda

Спасено дете што паднало од педалника кое минатата недела паднало од педалинка и малолетник, кој скокнал од платформа на плажите во Струга, пишува Скај.

– Имаше пад од педалинка на малолетник на потегот помеѓу „Пливалиште“ и „Женска плажа“ при што имаше знаци на давење, при што спасителот веднаш успешно реагираше. На плажата „Аквариус“ беше спасено и дете кое скокна од платформата, по совесното и брзо реагирање на спасителот се добро се заврши, изјави Мачоски, координатор на спасителите.

Мачоски додава дека тековно соработуваат со Охридската капетанија за почитување на забраната за присуство на скутери и други пловни објекти со цел намалување на проблемите и секако поголема безбедност за сите посетители на струшките плажи.

Скај

web counter
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1