Сплит го излепија со потерници по свештеникот педофил: Бог нека му прости, ние нема!


Фратарот педофил од манастирот Свети Фране во Сплит нема да биде процесуиран поради застареност на случајот што ја шокираше јавноста.

Во меѓувреме, во медиумите се јави и жртва на овој свештеник која се согласи во јавност да излезе со полно име и презиме. Целиот случај ја крена на нозе хрватската јавност, посебно зошто постојат оправдани соменија дека црковниот врв знаел за злоделата на својот свештеник. И дека намерно ја заташкувале целата приказна и ја чувале од јавноста и полицијата.

Некој вчера Сплит го излепи со потерници по свештеникот педофил.

„Се бара“, пишува над фотографијата на обвинетиот за сексуално злоставување.

„Се бара поради педофилија, сексуално злоставување, силување и предизвикување на доживотни трауми на десетина сплитски момчиња. Бог нека му прости, ние нема!“, стои под фотографиите кои ги објави Далмација Данас.
Балкан

Павлопупулос пред принцот Чарлс изрази надеж дека ќе се вратат во Грција мермерите од Партенонот
Папандреу вчера во Атина на средби со Ципрас и Коѕијас, денес во Сунио со Димитров
Корумпиран професор „падна“ на час: Продавал преодни оценки за 100 евра

Популарно од Балкан

Најчитани
Најсподелувани

Погребана жената која сопругот ја закла пред…
09.05.2018
Семејна прослава се претвори во кошмар: Татко се…
09.05.2018
Тоа го можат само Балканци: Среде парк во Берлин…
09.05.2018
Корумпиран професор „падна“ на час: Продавал…
09.05.2018

Слични вести

Чавушоглу: Доколку Германците сакаат да заминат…
18.05.2017
Локализиран пожарот кај Сплит
18.07.2017
Кадри Весели: Србија нека не се обидува да се…
16.01.2018
Маж се саморазнесе во Сплит
06.03.2018

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1