Спречен атентат на Кралицата Елизабета – 30 секунди ја делеле од смрт


По крвавиот напад во Манчестер, се случил уште еден инцидент. Имено, пред палатата на Кралицата Елизабета, бил совладан маж кој имал нож во рацете, а британските медиуми јавуваат дека се работело за обид за атентат.Човекот бил пред палатата и ја чекал кралицата, а бил совладан 30 секунди пред таа да дојде.

Тој бил уапсен во 10 часот и 40 минути по локално време, само 48 часа по нападот во Манчестер на настапот на Ариана Гранде каде имаше многу жртви меѓу кои и деца.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1