Срби нападнати во скопска чаршија- едно лице со убодна рана пренесено на Ургентен


Повеќе непознати лица вчера во Старата скопска чаршија, физички ги нападнале 23- годишниот Н.Д. и 25- годишниот С.С., двајцата од Србија.skopskka-carsija

Еден од напаѓачите со нож му нанел убодна рана на Н.Д. во пределот на градниот кош.

Истиот бил пренесен во Ургентниот Центар- Скопје каде му се констатирани тешки телесни повреди.

МВР работи на целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1