Србин ја давел сопругата со јаже, мислел дека ја убил, па се обесил


Педесет и тригодишен Србин се обидел да ја задави 49-годишната сопругата со јаже, а откако помислил дека успеал, се обесил во шупата зад својот дом.

-Често се расправаа во последно време. Неговата депресија отежнуваше уште толку. Неодамна беше на лечење, но неговата состојба не се подобри. Поради љубомора често правеше сцени, па претпоставувам дека и сега тоа било причината – изјавил роднина на сопружниците.

Тој се обидел да ја задави со јаже. Додека ја стегал, таа паднала, си ја удрила главата од подот и се онесвестила. Напаѓачот помислил дека ја убил, отишол во шупата и се обесил.

Кога неговата сопруга се освестила, исплашено избегала од куќата.

Тоа што јавноста дополнително ја шокирало, било местото каде што е пронајдено телото.

-Во истата шупа се обеси и неговиот чичко пред неколку години. Иста судбина ја имаше и неговиот братучед, кој се обеси во дворот – рекол изворот.

Според неговите зборови, парот имал две ќерки, една средношкола, а една седмо одделение. Не се знаело дали тие биле дома за време на немилиот настан.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1