Србите спремаат спектакуларен дочек на Путин – пред храмот ќе се соберат 70.000 луѓе


Претседателот Владимир Путин на 17 јануари доаѓа во посета на Србија, а пред светиот храм Сцети Сава во Белград ќе го пречекаат повеќе од 70.000 луѓе.

Планирано е да се соберат на плоштадот и заедно да тргнат кон храмот и да стигнат во истиот момент кога во храмот ќе пристигне и русиот лидер.

„Замислата е на овој начин да се искаже почит спрема првиот човек на Русија и за пријателската врска на овие две земји“ пишуваат српските медиуми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1