Среда 21 – неработен ден – ден на дрвото


Владата на Република Македонија донесе одлука следната среда да биде неработен ден.

Поради спроведување на есенската акцијата „Ден на дрвото-засади ја својата иднина” 21.11.2012 година (среда), е неработен ден за граѓаните на Република Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1