Среде Њујорк јакна со македонско знаме – Фото хит на социјалните мрежи


Оваа фотографија навистина ги заинтересира домашните интернет-сурфери кои во последниве часови коментираа на фотографијата како тоа добро се „фура“ македонско знаме низ улиците на Њујорк. Се работи за постара фотографија од интернет сајтот Humans of New York го разбранува македонскиот интернет простор, особено социјалните мрежи преку споделување на сликата со извесен Кристофер Квигли облечен во зимска јакна со мотив на македонското знаме.

jakna makeodnija

Креаторите на Humans of New York на улиците на градот ловат интересни личности со испиративни приказни и нивните фотографии ги постираат на својот сајт. Конкретно оваа фотографија е направена во март 2012 година, а Кристофер носи модел од колекцијата на брендот Pyrénex за сезоната есен-зима 2010/11. Pyrénex  е стар француски бренд кој специјализира спортска облека и зимски јакни со пердуви, а за нив има дизајнирано и познатиот Александар Вотие.

stylist.mk

pyrenex-premium-2010-fall-winter-1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1