Српскиот премиер Дачиќ доаѓа во Македонија


dacicОд српската Влада информираат дека за време на посетата, Дачиќ ќе се сретне со македонскиот премиер Никола Груевски и ќе учестува на академијата по повод празникот Свети Сава.

Предвидено е Дачиќ утре вечер во салата на Македонската опреа и балет да се обрати на церемонијата на одбележување на Светосавската академија, додека министерот за правда и државна управа, Селаковиќ ќе одржи Беседа за Свети Сава.

Во понеделник, Дачиќ, со воени почести ќе биде пречекан во македонската влада, по што ќе одржи среба со неговиот македонски колега Груевски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1