Станари пронашле бебе пред врата


Бебе старо само пет дена било пронајдено пред влезна врата од стан во станбена зграда во центарот на Зрењанин.

bebe korpa

Отакако бебето го пронашле веднаш станарите од зградата се јавиле во полиција и на надлежните служби.

Од центарот за социјална работа велат дека бебето се наоѓа во тамошната болница и дека е во добра здраствена состојба.

Како што соопштиле надлежните во прашање е девојче старо пет дена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1