Станува се потопло – денеска 30 степени


sunnyВремето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачост. Тепературата ќе се движи од 19 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде сончево , со мала до умерена облачост и температура до 27 степени.

Во следните денови, времето ќе биде претежно стабилно, сончево и значително потопло.

Од четврток во попладневните часови можна е изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1