Стаорец изел 19.000 долари во банкомат во Индија


Стаорец или повеќе стаорци влегле во банкомат во североисточна Индија и изеле банкноти во вредност од 19.000 долари.

Полицискиот надзорник од градот Тинсукија изјави дека кога техничарите стигнале за да ја поправат расипаната машина на Државната банка на Индија внатре пронашле еден мртов стаорец и уништени банкноти во вредност од 19.000 долари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1