Старец произведувал детски порнографски материјали во М.Каменица


Полицијата поднесе кривична пријава против И.И. (73) од Македонска Каменица поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија“.internet deca porno

-Пријавениот подолг временски период, во повеќе наврати, во неговиот дом во Македонска Каменица со помош на импровизирана фотолабараторија за себе произведувал детски порнографски материјали сликани од негови фото апарати и преку различни интернет страници на неговиот компјутерски систем набавувал и поседувал детска порнографија, соопштуваат од полицијата.

По преземени мерки од страна на полициски службеници  И.И. е приведен во полициската станица во Штип и при прегледот над истиот пронајдени и одземени се 22 фотографии со детска порнографска содржина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1