Старица ја напуштила куќата пред 10 години – Тоа што останало после неа ќе ве наежи!


До сега сме виделе многу фасцинантни приказни за напуштени куќи, но оваа дефинитвно се издвојува од останатите.
Ова језиво видео прикажува куќа коха останала недопрено, зашто нејзинитесопственици ја напуштиле уште пред 10 години.opa2-620x323-15918
Оваа куќа се наоѓа во Хертфордшир во Велика Британија, а во неа живеела една жена и нејзиниот татко кој починал во 1971 година. Старицата останала во нејзе до 2003 година, кога поради болест била пренесена во старечки дом.
Фотографот и истражувачот Тоби Батчелор изјавиле дека се работи за мала куќа, која е како од некоја бајка.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1