Ставрески: Нема одложување на плаќањето придонеси за хонорарите


Ќе нема одложување на обврската за плаќање придонеси на хонорарите, што треба да почне од почетокот на следнот месец, изјави денеска вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески.zoran stavrevski

Не, ќе нема одложувања. Од страна на министерот за труд и социјална политика е објаснето кои се придобивките од мерката и таа ќе стартува од 1 јануари – рече Ставрески.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1