Изгубил се, сакал да се одмазди: Бизнисмен влетал со автомобил во седиштето на владејачка партија


Еден шпански бизнисмен, откако останал без целиот свој имот, денеска „влета“ со автомобил со две плински боци во седиштето на владејачката Народна партија во Мадрид, но во инцидентот никој не е повреден.

madrid-vlada

Десетици полициски возила ја блокирале една од централните улици во главниот град, а полициски екипи за демонтирање експлозивни направи го пребаруваат автомобилот.

Според медиумите, во возилото била откриена супстанца за која постоел сомнеж дека е експлозивна, но било утврдено дека станува збор за запалива материја.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1