Стинг му честиташе на Вардар за победата – ЕХФ со извинување до Стинг


Познатиот пеач Стинг беше меѓу првите кој му го честиташе големиот ракометен успех на Вардар.

Тој пред почетокот на концертот во Скопје кој е закажан за вечерва, упати честитка за победата на Вардар.

Стинг доби дрес од македонскиот ракометен гигант на кој беше напишано неговото име.

Европската куќа на ракометот (ЕХФ) упати извинување до популарниот пејач Стинг поради тоа што Вардар мораше за неколку часа да го одложи неговиот концерт во Скопје.

Музичката суперѕвезда реши да почне со концертот нешто подоцна од предвиденото поради финалето во ракометната Лига на шампиони.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1