Страшна сообраќајка во Србија: Воз удри во автомобил- телата најдени на шините


Во 15 часот синоќа страшна несреќа се случи во Србија кога воз удри во автомобил. Кај Краљево загина 50-годишен возач и засега неидентификувана жена која била на совозачкото место во автомобилот.strasna-soobrakajka

Р.А. со својата Опел Вектра удрил во патнички воз, при што автомобилот бил целосно смачкан, а телата разлетани по шините, пишува српскиот Блиц.

Мештаните коментираат дека призорот бил повеќе од ужасен.

Засега не е познато како дошло до несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1