Страшно убиство: Ја врзал сопругата за пруга и легнал до неа


Француски брз во, кој се движел со 329 километри н час, прегазил брачен пар во понеделникот во близина на Бовилије на Лоар. на почетокот се сомневале на несреќа, но полицијата сега верува дека се работи за убиство исамоубиство, затоа што жената била врзана за пругата.

Гијом Греми(36) бил автомеханичар оженет со секретарката Емили Ајун (34), а позади нив нив оставиле 4 деца. Парот имал брачни проблеми да по во последните неколку седмици живееле раздвоено, додека Гијом до несреќата бил на боледување поради депресија.

Полицијата ги индетификувала жртвите по основ на БМВ -то паркирано на покрај заштитната ограда на пругата, која била пресечена со клешти. Во нивниот дом не се пронајдени траги на насилство.

Инспекторите ги собрале сите траги од телата, кои возот ги влечел со километри и дошле до заклучок дека најверојатно се работи а убиство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1