Стравичен момент при слетувањето на најголемиот патнички авион – пилотот едвај го извлекол (Видео)


Најголемот комерцијален патнички авион на светот, големиот Аирбус А380 Емиратес со 500 седишта е снимен во стравично видео како за време на силна бура се бори со слетување на пистата во германскиот град Дизелдорф.

Менаџерот на авиокомпанијата изјавил дека сигурноста на патниците и вработените не била загрозена.

Погледнете како изгледало:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1