Струмичките ученици на нога против екстерното тестирање – најавија блокирање на улици (Видео)


Денеска во 13 часот низ улиците на Струмица беше одржан протестен марш против екстерното тестирање. Повеќе од 1500 ученици од средните и основните училишта излегоа пред зградата на општината да го искажат својот револт. Средношколците најавуваат уште еден протест – За утре струмичани најавија дека ќе го блокират магистралниот пат Струмица – Радовиш.

168285_609660459044334_353291752_n

181275_609660315711015_106176162_n

971704_609660422377671_1582278831_n

Видео Мкинфо.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1