Студент од Австралија се разбудил од кома и зборувал течен кинески!


828619-ben-mcmahonБен Мекмахон (21) имал тешка сообраќајка во близина на Мелбурн во која добил сериозни повреди на главата. Кога по една недела се разбудил од кома, на медицинската сестра и се обратил на чист мандарински јазик!

Бен учел кинески на училиште но никогаш не успеал да го научи. Но, кога се разбудил од кома го знаел совршено.

Сега живее втор живот, а благодарение на новата вештина да зборува кинески, тој станал туристички водич за Кинезите кои ја посетуваат Австралија, и води ТВ шоу на кинески чија цел е да ги поврзе народите на двете земји

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1