Ја болела глава – На лекар дијагноза како од хорор филм – црв ја јадел одвнатре (Видео)


„Имате црв во уво кој ви го јаде ткивото. Мора итно да направиме скенер на мозокот за да видиме колку црви има и каква штета направиле до сега“ и рекол докторот на 27 годишната американка Рејчел Харис.

crv-u-uhu-foto-youtube-1373995429-340057Таа отишла во болница поради неподносливи главоболки но не очекувала таква дијагноза. Лекарот покрај другото и рекол дека ако црвите дојдат до мозокот може да предизвикаат менингитис, крварење во мозокот па дури и парализа на лицето.

За среќа, црвите не предизвикале штета во фасцијалниот дел, но верувале или не и направиле 12 милиметри длабока дупка во ушниот канал.
Лекарите се обиделе да ги удават ставајќи им маслиново масло, но тие презивеале, па морале да ги отстранат хируршки.

Share Button

Tags:

Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1