Судар кај Влада – три возила меѓу кои едно владино, има повредени


Три возила, меѓу кои едно владино учествуваа во сообраќајна несреќа на крстосницата пред Владата, јавува Сител.мк

Фото - print screen Sitel

Во владиното возило се наоѓале министерот за економија, Крешник Бектеши и министерот за финансии, Фатмир Бесими. Како што пишува министерот за финансии на Фејсбук, освен материјална штета на возилата нема потешко повредени лица, а учесниците се здобиле само со полесни повреди.

Видео на следниот линк – Сител.мк

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1