Судар на Партизанска – тројца повредени (Фото)


Три лица се повредени при судир на „шевролет спарк“ и „фиат пунто“ денеска околу 9,30 часот на крстосницата помеѓу булевар Партизански одреди и булевар Октомвриска револуција, јавува Нова Македонија.

172014110648_spark sudar 4Според изјави на очевидците, до судирот дошло додека семафорите биле исклучени поради поминување на возила под придружба, а од силината на ударот дошло до превртување на „спаркот“.

Повредените се хоспитализирани од страна на три екипи на брзата помош, и според очевидците се вон животна опасност.

Повеќе фото – Нова Македонија 
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1