Суспендиран е чуварот кој се однесуваше непристојно при изнесувањето на Боки 13


Телма објави видео на кое се гледа како затворскиот чувар се однесува непристојно додека Бојан Јовановски (Боки 13) го изнесуваат од Обвинителството. Веднаш по појавување на снимката, директорот на затворот Есад Рахиќ изјавил дека истиот е суспендиран и покрената е дисциплинска постапка против него .

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1